offroad CBONE
0
Shopping cart
There are no products in your cart.
Košík
registrácia / prihlásenie
Prihlásenie
Prihlásenie
0 obľúbený tovar
Obľúbené

C.B. ONE, s.r.o. Prievidzská 57,
972 51 Handlová

+421 (0) 903 804 173

Toyota Land Cruiser 120 okres Bratislava

Zákazník nového vozidla Toyota LC 120 prišiel s požiadavkou na montáž pevnostného nárazníku značky ARB 4x4 Accessories. Vynikajúca povesť ARB ochranných prostriedkov sa začala vytvárať pred viac než 30 rokmi, kedy ARB začalo vyrábať ochranné nárazníky pre Land Rover Series 1. Dnes, ARB sortiment zahŕňa niekoľko stoviek ochranného príslušenstva, umožňujúceho ponúknuť čelnú ochranu pre drvivú väčšinu 4x4 vozidiel z celého sveta. Avšak pevnostná ochrana to nie sú len predné nárazníky. ARB ponuka zahŕňa i pevnostnú ochranu prahov dverí, predných blatníkov a samozrejme i zadné pevnostné nárazníky. Všetky ARB pevnostné nárazníky sú navrhnuté tak, aby boli plne funkčné, zlepšili odolnosť Vášho vozidla, pri zachovaní maximálnej bezpečnosti. Na vozidlo Nissan bola doplnená špeciálna rada LED svetlometov značky ARB AR32EM Combo, ktoré sú momentálne špičkou na trhu. Zapojené sú poloautomatickým systémom. Plne testované. E - označené. Schválené a certifikované pre použitie na cestách v európskych krajinách.

Účelom ďalšej úpravy bolo urobiť z vozidla Toyota LC 120, ktoré bolo v prevedení 4x2 * urobiť vozidlo so skutočným pohonom 4x4, čo podstatne prispeje k zvýšeniu prechodnosti aj v tom najťažšom teréne! Za tým účelom boli pôvodné diferenciály vozidla nahradené 100% uzávierkami austrálskeho výrobcu ARB 4x4 Accessories, ktoré sú svetovou jednotkou vo svojej kategórii, o čom svedčí aj fakt, že ako výhradný dovozca ARB pre Slovensku republiku na tieto uzávierky poskytujeme 5 ročnú záruku!

Uzávierky sú ovládané pomocou kompresora ARB. Na tomto vozidle bol osadený najsilnejší kompresor z rady ARB - CKMTA12. Tento kompresor sa vyznačuje tým, že má dva valce a dva motory. Čo zabezpečuje vysoký a okamžitý výkon pri minimálnom zaťažený kompresora. Kompresorom ARB je možné okrem ovládania uzávierok aj dohusťovanie pneumatík! Ako príslušenstvo ku kompresoru je dodávaná špeciálna teflonová ARB hadica odolná zahrievaniu a ohybná aj vo veľkých mrazoch. K hadici sú priložené i adaptéry na hustenie rôzneho príslušenstva. Dodaný bol aj ARB tlakomer na okamžitú kontrolu tlaku v pneumatikách. Vonkajšou úpravou na vozidle bolo osadenie šnorchla na zvýšenie sania vozidla aj v tých najmokrejších 4x4 podmienkach. Na strechu vozidla sa montoval strešný nosič značky ARB ktorý je priamo vyrobený na vozidlo LC 120.

Ďalšia etapa bola osadenie podvozku najvyššej kvality a bezpečnosti na svetovom trhu austrálskeho výrobcu ARB, OLD MAN EMU, ktorý prešiel najvyššou kontrolou organizácie ANCAP! Na vozidle sa menili tlmiče – vinuté a listové pružiny. Po dokončení úprav sme na vozidle robili kompletnú 3D geometriu a následné test v praxi (terén, cesta). Podvozková sadá vám zabezpečí pohodlie bezpečnosť ako aj v teréne tak aj na ceste! Kompletnou ochranou podvozku sú ARB oceľové kryty, ktoré vám v teréne zabezpečia tu najlepšiu ochranu vášho auta! Vonkajšou úpravou na vozidle bolo osadenie šnorchla na zvýšenie sania vozidla aj v tých najmokrejších 4x4 podmienkach. 

Finálna montáž bola montáž strešného stanu a 2x markízy. ARB strešný stan je prispôsobený na montáž viacerých vozidiel či už SUV alebo osobných vozidiel. Montáž a prichytenie stanu sa realizovalo pomocou strešného nosiča. Strešný stan ARB Simpson III prináša maximálne pohodlie pri cestovaní. Veľmi rýchle rozloženie. Strešný stan poskytuje komfortné spanie chránené pred nepriazňou počasia. Všetky obliečky môžu zostať v stane aj počas cesty, čím sa uvoľní úložný priestor vo vozidle. Ďalšia montáž bola bočná markíza od značky ARB. ARB stále drží krok so všetkými novinkami v 4x4 brandži. A preto vyrobilo práve túto novinku - ARB vyvinulo úplne nový kryt z eloxovaného hliníka, ktorý uľahčuje manipuláciu s markízou. Kryt je teraz zabezpečený pomocou gumových šnúrok. Odpadá tak manipulácia so zipsom a súčasne dodáva Vášmu autu vycibrený vzhľad. Zákazník si zakúpil aj veľa ďalšieho príslušenstva značky ARB 4x4 ACESSORIES, ktoré môžete vidieť na fotografiách.

* ak je vozidlo vybavené diferenciálmi bez možnosti 100% uzamykania - teda diferenciálmi bez 100% uzávierok, vozidlo i keď má pripojený predný náhon, v prípade jazdy v náročných podmienkach - sneh, ľad, blato a pod. , pri strate trakcie - prešmyknutiu jedného kolesa, stráca ťah na tej náprave kde došlo k prešmyknutiu kolesa. To podstatne obmedzuje prejazdnosť vozidla. Najhorší prípad nastane ak dôjde k prekríženiu vozidla, napríklad pri prechode jarku tak, že vozidlo ostane stáť na protiľahlých kolesách prednej a zadnej nápravy. Vtedy ak vozidlo nemá 100% uzávierku diferenciálu sa z tejto polohy vlastnou silou nedostane. Vozidlo sa teda nespráva ako 4x4 - teda vozidlo s možnosťou trvalého pohonu všetkých kolies, ale ako vozidlo 4x2 s pohonom len dvoch kolies.

Montáž:
1TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
TOYOTA LC 120
 
 
 
Powered by Phoca Gallery