X
 x 

Zobraziť katalóg produktov

Kategórie

OLD MAN EMU zvýšené a zosilnené podvozkové sady

   
          Ceny od 400 €         

Prečo zvýšený podvozok OLD MAN EMU 4x4?
Pretože OLD MAN EMU 4x4 je kvalita bez kompromisov od ARB


   Na akýkoľvek produkt Old Man Emu  
zabezpečíme záručný i pozáručný servis, dodávku originálnych náhradných dielov ako aj kompletnú odbornú repasáciu.

old man emu tlmiče

          VLASTNOSTI         

old man emuKvalitné gumené púzdra old man emuVITON teflónové tesnenia s veľkou trvanlivosťou
old man emuDlhá životnosť old man emuVysoký výkon tlmenie s neklesajúcim účinkom tlmenia
old man emuAbsolútna nastaviteľnosť old man emuVeľká olejová náplň


POZOR na neodborné a nebezpečné zdvihnutie vozidla pomocou podložiek !!!

Chcete mať odborné a bezpečné zdvihnuté vozidlo a vyhnúť sa spomínaným rizikám?
Kvalita bez kompromisov od ARB, záruka 3 roky!

UPOZORNENIE!!! Neodborná montáž podvozku sa nevzťahuje na reklamácie*
*Na montáž zvýšenej podvozkovej sady OLD MAN EMU je nutné postupovať podľa určených predpisov výrobcu!
Radi Vám pomôžeme aj telefonicky – nezabudnite sa informovať! +421 903 804 173.


reklama 2022 podlozky margo ome 1x1

Kliknite
pre nezáväznú ponuku

 

 OME špeciálne ramená
 

OLD MAN EMU - BP-51


          Test podvozku OLD MAN EMU          

 old man emu test


Bezpečnosť a spoľahlivosť sú pri akomkoľvek vývoji v Old Man Emu vždy v centre záujmu. Tím inžinierov okrem iného zabezpečuje, aby nedošlo k negatívnemu ovplyvneniu moderných systémov bezpečnosti jazdy.

                         

Pretože všetky novo vyvinuté vozidlá sú vybavené elektronickým riadením stability (ESC), Old Man Emu (OME) sa už pri prvých krokoch vývoja podvozku sústreďuje na to, aby funkčnosť dôležitých bezpečnostných systémov u nového podvozku netrpela.
                

Za účelom získania fundovaných dát najnovšie testuje OME podvozky  v Australian Automotive Research Center (AARC) v Angelsea spolu s firmou Bosch, ktorá patrí k odborníkom na ESC. Využívajú pritom testovanie na počítačových modeloch ako aj reálne pokusy s vyvíjanými podvozkami na automobiloch. 
              

Počas viacdňového testovania sa testujú rôzne konfigurácie podvozkov a pri rôznych zaťaženiach. Ako meracie zariadenie bol pritom k dispozícii VBOX SL3 GPS, ktorý okrem iného vyhodnocuje rýchlosti jednotlivých kolies, pozdĺžne a priečne zrýchlenie, uhol pootočenia volantu a uhol sklonu.                           

Výsledky testov potvrdili, že podvozky spĺňajú všetok relevantný obsah konštrukčnej normy ADR 35-03. Navyše sa preukázalo zlepšenie funkčnosti, predovšetkým v prípade vysokých zaťažení.
                              

Všetci zákazníci si môžu byť istí, že Old Man Emu (dcérska firma spoločnosti ARB) sa naďalej venuje rozsiahlemu výskumu a vývoju, aby svojej pozícii jednotky na trhu v spoľahlivosti, kvalite a technickej dokonalosti nezostala nič dlžná.

Systémy odpruženia vozidiel, zvlášť keď ide o 4x4, sú nesmierne zložité. Určenie správneho riešenia pre každé 4x4 vyžaduje osobitnú pozornosť mnohým faktorom, najkritickejším je hmotnosť. OLD MAN EMU 4x4 podvozky od ARB pristupujú k tomuto unikátnym spôsobom.
                       

Koncepcia: Keď EMU (nelietavý austrálsky vták) beží, jeho silné nohy absorbujú väčšinu nárazu, čo mu umožňuje pohybovať sa po všetkých typoch terénu, zatiaľ čo jeho telo zostáva prakticky bez pohybu. To je to, čo sa OLD MAN EMU snaží dosiahnuť s radom plne integrovaných tlmičov 4x4 a podvozkových sád.
                   

Rozdiel: Namiesto ponúknutia súhrnu dielov, ktoré majú za úlohu predovšetkým zvýšiť svetlú výšku vozidla, OME 4x4 odpruženie ponúka rad naladených integrovaných systémov, z ktorých každý ponúka optimálnu úroveň pohodlia, nosnosť váhy a regulačné vlastnosti.
                   

Výsledok: prototypy tlmičov a pružín sú testované a upravované v rôznych terénoch a s rôznou záťažou, aby zabezpečili, že každý tlmič a pružina je ideálna kombinácia pre dané vozidlo, jeho meniacu sa váhu a terén s ktorým príde do styku.
PARABOLICKE PRUŽINY doplnené vzduchovými vankúšmi

Parabolic Leaf Springs and Airbag Kit

old man emu parabolicke pruzinyThe OME team were tasked to re-imagine the leaf spring design and to maximise comfort of a leaf sprung ute while safely allowing the driver to adapt to varying weight conditions without compromise. Traditionally, you were forced to chose one or the other but now with the ARB Parabolic & Air Bag System, you can have both!


Parabolic Leaf Springs with an ARB Air Bag Kit gives you the flexibility to cater for varying load of up to 600kg. Therefore, whether it is tools during the week or a rooftop tent on the weekend; ARB’s Parabolic Leaf Springs and Air Bag Kit system has you covered and provides the new standard in comfort and weight carrying adjustability.


Taking the proven concept of a Parabolic Leaf Spring, OME have reimagined the design alongside the development of a new market leader Air Bag Kit. ARB are proud to deliver a truly engineered and integrated Parabolic Leaf Spring and Air Bag System that is both purposeful and safe for the vehicle.


An ARB Air Bag Kit must be purchased with the Parabolic Leaf Springs.
 

OLD MAN EMU špeciálne vrchné ramená na vozidlo - Old Man Emu uvádza na trh špeciálne vrchné ramená pre celý rad populárnych 4WD. Ak je IFS ( INDEPENDENT FRONT SUSPENSION) vozidlo vybavené vysokým závesom, výsledný uhol odklonenia a prevýšenia môže byť upravený mimo nastavenie z výroby.

Vozidlá IFS majú spravidla niekoľko stupňov nastavenia odklonu a prevýšenia z výroby, takže pridaním OME horného kontrolného ramena privediete vyrovnávacie vačky späť do prijateľného rozsahu pre nastavenie odklonu aj prevýšenia.

OME špeciálne vrchné ramenáVlastnosti:

 • Kované púzdro guľového kĺbu
 • Kované oká
 • Ťažný mastený guľový kĺb
 • Ochranný kryt guľového kĺbu Old Man Emu
 • GIIRO púzdrá - otočné, bez mastnoty a bezúdržbové
 • Zvýšený sklon a prevýšenie pre 50 mm zdvih
 • Fixačné zabezpečenie pre OE ABS káble
 • Povrchová úprava práškovou farbou Integrit od ARB
 • Balené v pároch s penovými vložkami
 • Vrátane montážnych pokynov
 • Originál Old Man Emu obal
 • Navrhnuté pre použitie s aktualizáciami Old Man Emu GVM
 • Testované a vyhovujúce požiadavkám VSB14

Zarovnanie kolies:

Nezabudnite, že po namontovaní horných kontrolných ramien bude nevyhnutné nastaviť geometriu kolies vozidla. Ak je vozidlo vybavené špecializovanými pneumatikami a / alebo ráfikmi malo by sa skontrolovať dodržanie bezpečnostnej vzdialenosti od blatníka. Ak dochádza ku kontaktu, je potrebné ďalšie nastavenie.

Špeciálne vrchné ramená OME poskytnú zvýšenie medzi +2,5 a +3,5 stupňa sklonu a nárast až o 1,5 stupňa záporného prevýšenia (čísla sú založené na približnej hodnote 50 mm zdvih).
OME špeciálne vrchné ramená
Použitie špeciálnych vrchných ramien:


UCA0001 - Toyota Land Cruiser 200 series 2007 on
UCA0002 - Ford Ranger 2011 on, Mazda BT 50 2011 on  
UCA0003 - Toyota Hilux 2005 – 2015, Toyota Hilux 2015 on 
UCA0004 - Toyota Prado 120, Toyota Prado 150 
UCA0005 - Toyota Tacoma 2015 on, Toyota Tacoma 2005 – 2015    
Tlmič OLD MAN EMU Nitrocharger
Tlmič OLD MAN EMU Nitrocharger
-
Bol vyvinutý na najtvrdších cestách Austrálie. Špeciálny dvojplášťový plynový nízkotlakový tlmič. Predĺžené piesty tlmiča umožňujú väčšie prekríženie náprav. Významné zvýšenie komfortu proti doterajším jednoplášťovým tlmičom. Obzvlášť keď dôjde k jazde "natvrdo" výkonnosť "Nitrochargeru" neklesá a ukazujú sa všetky prednosti systému:

 • napätie
 • neprejavuje sa "fading"
 • neklesá tlmivosť

Inžinieri OLD MAN EMU disponujú dlhoročnými skúsenosťami ako správne nastaviť tlmiče pre vozidlá 4x4. Špeciálne privarené montážne oká a čapy pre zvýšenie stability. Zvlášť silný 18 mm piest. Špeciálne obrobený povrch za účelom zmenšenia obrusov. Plášť proti odletujúcim kameňom na optimálnu ochranu piestov a tesnení. Klzné ložisko a tesnenie multi typ zabraňuje opotrebeniu a zahrievaniu. Nízkotlaková hydrogenizovaná plynová náplň zabraňuje vypeneniu a úniku plynu.
Veľký 35 mm piest s štvorstupňovým spätným ventilom. Dvojplášťová stavba umožňuje naplnenie väčším množstvom oleja a chráni pohyblivé diely pred poškodením. Jednodielny sedemstupňový tlakový ventil, dôležitý pre ovládateľnosť a pohodlnú jazdu.

Tlmič OLD MAN EMU Nitrocharger SPORT
Tlmič OLD MAN EMU Nitrocharger SPORT
-
Ešte s väčšou účinnosťou tlmenia. Bol vyvinutý na najtvrdších cestách Austrálie. Špeciálny dvojplášťový plynový nízkotlakový tlmič. Predĺžené piesty tlmiča umožňujú väčšie prekríženie náprav. Významné zvýšenie komfortu proti doterajším jednoplášťovým tlmičom. Obzvlášť keď dôjde k jazde "natvrdo" výkonnosť "Nitrochargeru" neklesá a ukazujú sa všetky prednosti systému:

 • napätie
 • neprejavuje sa "fading"
 • neklesá tlmivosť

Inžinieri OLD MAN EMU disponujú dlhoročnými skúsenosťami ako správne nastaviť tlmiče pre vozidlá 4x4. Špeciálne privarené montážne oká a čapy pre zvýšenie stability. Zvlášť silný 18 mm piest. Špeciálne obrobený povrch za účelom zmenšenia obrusov. Plášť proti odletujúcim kameňom na optimálnu ochranu piestov a tesnení. Klzné ložisko a tesnenie multi typ zabraňuje opotrebeniu a zahrievaniu. Nízkotlaková hydrogenizovaná plynová náplň zabraňuje vypeneniu a úniku plynu.
Veľký 35 mm piest s štvorstupňovým spätným ventilom. Dvojplášťová stavba umožňuje naplnenie väčším množstvom oleja a chráni pohyblivé diely pred poškodením. Jednodielny sedemstupňový tlakový ventil, dôležitý pre ovládateľnosť a pohodlnú jazdu.OLD MAN EMU tlmiče LTROLD MAN EMU tlmiče LTR
-
Úplne nové sú tlmiče LTR (Long Travel Remote) od firmy OME. Boli vyvíjané a testované viac než päť rokov. Ich zvláštnosťou je oddelený zásobník plynu, ktorý umožňuje extrémne nasadenie tlmiča. Ak chce užívateľ mať najlepšie tlmiče - tlmič LTR je tou správnou voľbou.Zásobník plynu je možné rôzne natlakovať tak, že vlastný tlmič môže byť nastavený veľmi komfortne ale i tvrdo, športovo (K napĺňaniu je potrebné použiť iba dusík). Jeho cena je v porovnaní s inými tlmičmi s extrémnymi zásobníkmi, úžasná. Dodáva sa ku všetkým vozidlám s vinutými pružinami. V súčasnosti sú na sklade tlmiče pre Land Cruiser, HDJ 80, Land Rover Defender, Land Rover Diccovery, Patrol GR, Range Roverl.BP-51 ZÁVODNÁ TECHNOLÓGIA PRE KAŽDODENNÉ APLIKÁCIE

BP-51 tlmiče to je revolučná, patentovaná technológia vyvinutá OLD MAN EMU pre maximalizáciu výkonu na spevnenej aj nespevnenej vozovke pre vaše 4x4 a SUV vozidlá. Vyvinuté a rozsiahlo testované v tých najťažších podmienkach v Austrálii, tieto tlmiče vybavené baypasom s veľkým otvorom a oddeleným zásobníkom  spájajú značný komfort jazdy po meste s vynikajúcim tlmením a dajú Vám i  kontrolu nad vozidlom pri jazde  v teréne.

Tlmiaci výkon je ľahko nastaviteľný v širokom rozsahu či už kompresie alebe spätného rázuí, čo vedie k významným zmenám štýlu  jazdy Vášho vozidla a umožňuje vlastné nastavenia, aby vyhovovalo okamžitým podmienkám a Vašim potrebám. Telo, nádrž a komponenty sú vyrobené z 6061 T6 hliníka, povrch je  eloxovaný čo zabezpečuje výnimočný odvod tepla, odolnosť proti korózii a odolnosť proti mechanickému poškodeniunapríklad od odletujúcivh kameňov. Je  navrhnutý, vyvinutý a testovaný výhradne  tímom ARB so špecialistami  Old Man Emu.

Tlmiče  BP51 tlmiče sú firmou ARB vo vlastnom austrálskom závode, kde  bola vykonaná významná investícia do zavedenia nových technológii a  strojov , čo dáva ARB úplnú kontrolu výrobného procesu s cieľom zabezpečiť výrobu v najvyššej možnej kvalite.
           

OLD MAN EMU - tlmič riadenia - OME - tlmič riadenia bol vyvinutí k eliminácií vibrácií, ktoré pri riadení prenášajú kolesá. Súčasne redukuje chovanie automobilu a tým zlepšuje kontrolu nad ním. Okrem toho znižuje vibrácie a prudké pohyby volantu pri jazde po zlých cestách, bez toho, že by ovplyvnil nastavenie kolies.

 • tlmič riadenia old man emudeväťstupňová ventilová technika
 • 15 mm silnejšia tyč piestu ako originál
 • kovový obal piestu - chráni proti odieraniu
 • 35 mm piest a vŕtanie - chráni komponenty proti odieraniu
 • tesnenie "multilip" - zabraňuje úniku oleja
 • upevnenie do originálnych úchytiek

alt
OLD MAN EMU pružiny
- Výrobca automobilu musí pri vyladení podvozku vždy vyriešiť veľký kompromis-komfortný podvozok s možnosťou veľkého zaťaženia. Ale tieto dva protiklady možno v praxi len málokedy spojiť - väčšinou je riešenie na úkor jazdného komfortu. OME išlo preto nákladnejšou cestou a ponúka pre jednu nápravu dve až tri, niekedy aj päť rôznych druhov pružín. Tieto môžu byť použité pre rôzne zaťaženia predných aj zadných náprav a kombinované s príslušnými tlmičmi. Pre správnu funkčnosť celého podvozku je treba zohladniť skutočnú hmotnosť automobilu a jeho požadované nasadenie. Pre jednoduchú montáž zvolených pružín a tlmičov sú potrebné príslušné U-strmene, polyuretanové púzdra a montážne sady.

 

OLD MAM EMU mazacie čapy k listovým pružinám

Dodávané na vozidlá:

 • Mitsubishi Triton/L200 ML
 • Mitsubishi Triton/L200 MK
 • Isuzu DMAX 2008 to 2011
 • Toyota Hilux/Tiger 1997 to 2004 IFS
 • Toyota Hilux Pre 1997


OLD MAN EMU Vinuté pružiny - Tiež vynuté pružiny

altOLD MAN EMU sa vyznačujú tým, že sa mimoriadne presne prispôsobujú podmienkam. Okrem rôznych dĺžok sú vinuté pružiny dodávané s rôznou tuhosťou, ktorá sa dosahuje použitím drôtov s rôznou hrúbkou. Všetky pružiny OLD MAN EMU sa podrobujú takzvanému "Shot Peeningu". Metóde odstraňujúcej vyššie pnutie v materiály a tým podstatne zvyšujúcej životnosť.

Okrem toho je každá pružina pred vyexpedovaním skúšaná pri plnom zaťažení. Tým sa znižuje riziko "prepadávania".Variabilné alebo konštantné vinutie pre najpresnejšie prispôsobenie nasadenia vozidla. Výroba na numericky riadených strojoch zaisťuje vždy identické výrobky.

Shot Penning znižuje pnutia - o 100% dlhšia životnosť.SADA AIRBAGU

Sada listových pružín zo vzduchovým dofukovaným - MODERNIZÁCIA od OLD MAN EMU na vozidlo Toyota LC 70

Parabolic Leaf Spring and Air Bag Kit Launch

Airbag OME bol navrhnutý s úplne novým vnútorným dorazom. Pri výmene originálneho dorazu, ktorý sa odstráni počas inštalácie, tento vnútorný doraz umožňuje používanie airbagu bez tlaku, takže na ňom môžete jazdiť naprázdno a nafúknuť ho len vtedy, keď to potrebujete.

Air Bag s dokonca 4 psi a bez dodatočnej záťaže môže narušiť jazdný komfort vozidla a práve tu ARB Air Bag prevyšuje ostatné.
Odvzdušnenie airbagu je dosiahnuté špecificky navrhnutým systémom ovládania vyplachovania, ktorý možno ovládať manuálne ventilovým kohútikom alebo úplne novým samostatným systémom ovládania airbagov ARB a popredným modulom ovládania airbagov LINX v spojení s funkciou čistenia airbagov. Riadiaci systém (viac informácií nájdete nižšie). 

arb sada airbag 1

AIR BAG KIT

The OME Air Bag has been designed with an all-new internal bump stop. Whilst replacing the OE bump stop that is removed during installation, this internal bump stop allows the Air Bag to be used unpressurised so you can drive on it empty and inflate it only when you need it. An Air Bag with even 4psi in it and no additional load added can disrupt the ride comfort of the vehicle and this is where the ARB Air Bag surpasses the others. Venting the Air Bag is achieved by a specifically designed purge control system which can be controlled manually with the valve tap or via the all-new standalone ARB Air Bag Control system and the market leading LINX Air Bag Control module in conjunction with the Air Bag Purge Control System (see below for more information).


arb sada airbag 3  arb sada airbag 4

arb sada airbag 2
         

Hľadáte správne OLD MAN EMU zvýšené a zosilnené podvozkové sady pre Vaše vozidlo?

 • e-mailom: cbone@cbone.sk
 • na telefónnom čísle: 0903 804 173
 • alebo vyplňte nasledovnú tabuľku a obratom Vám pošleme cenovú ponuku.

OLD MAN EMU - nezáväzný dopyt
9 + 3 =
×
360 prehliadka cbone SHOWROOM

Virtuálna prehliadka firmy C.B. ONE, s.r.o.

Kompletne zrenovovaný SHOWROOM plný tovaru, odborných rád a skúsených pracovníkov.

  •  sme priamy zástupca osvedčených výrobcov
  •  dlhoročná tradícia - 27 rokov na trhu
  •  garantujeme pôvod tovaru a aj jeho záručný a pozáručný servis
  •  odborná montáž a zaškolenie u nás kúpeného tovaru za najlepšie ceny
  •  zabezpečujeme povinný zápis do TP
 

KONTAKTUJTE NÁS VSTÚPTE DO NAŠEHO SHOWROOMU